Glinki kosmetyczne

Glinka kosmetyczna to naturalny minerał,który pełni też funkcję naturalnego kosmetyku.

 Glinka kosmetyczna należy do minerałów ilastych, czyli uwodnionych glinokrzemianów, a jej działanie polega przede wszystkim na absorpcji zanieczyszczeń takich jak: nadmiar sebum czy produktów metabolizmu skóry. Wynika  to z faktu, że ma ładunek ujemny, który przyciąga do siebie cząsteczki o ładunku dodatnim obecne w substancjach toksycznych.

   Glinki kosmetyczne zawierają wszystkie potrzebne makro i mikroelementy w łatwo przyswajalnej formie: krzem, wapń, magnez potas, żelazo, fosfor, cynk, miedź, selen i inne. Dodatkowo mają niezwykłe właściwości absorpcyjne, oczyszczające i antyseptyczne. Wygładzają i ujędrniają skórę usuwają martwe komórki naskórka, a także mają działanie mineralizujące.

   Glinka Zielona

glinka zielona   Swój charakterystyczny kolor zawdzięcza obecności jonów żelaza dwuwartościowego. Najlepsza jest do pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej z egzemą lub łuszczycą. Ma właściwości dezynfekujące i gojące, a także odtłuszczające, oczyszczające i regenerujące. Nie powinny jej stosować osoby o cerze suchej i delikatnej.

Warto dodać, że dzięki właściwościom antyseptycznym hamuje namnażanie się bakterii fermentacyjnych i gnilnych, co z kolei sprawia, że możliwe jest głębsze oczyszczanie skóry. Dzięki właściwościom ściągającym może być ważnym sojusznikiem w walce ze zmarszczkami.

Glinka Czerwona

glinka czer   Ma podobne właściwości co glinka zielona. Absorbuje sebum i zanieczyszczenia, dlatego świetnie nadaje si do pielęgnacji skóry tłustej, ale wrażliwej, a także naczynkowej ponieważ działa łagodniej niż zielona. Uszczelnia i obkurcza naczynka krwionośne, pomaga w leczeniu trądziku różowatego , zapobiega także rozszerzaniu się naczynek krwionośnych, dzięki czemu skóra dłużej jest świeża i gładka.

 

 

Glinka Biała

glinka bia  Inaczej glinka porcelanowa lub chińska to najpopularniejsza i najczęściej wykorzystywana odmiana. Jej właściwości ściągające, odżywiające i regenerujące sprawiają, ze najlepiej sprawdza się w pielęgnacji cery suchej, delikatnej, wrażliwej lub zmęczonej ze zmarszczkami. Działa również łagodząco i zabliźniająco dzięki czemu poprawia się koloryt skóry. Biała glinka jest tak delikatna, że stosuje się ją nawet w pudrach dla niemowląt.

 

 

Kup teraz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>